„Kiszámoló” csoportos kockázati életbiztosítás

Mi az a kockázati életbiztosítás?

Ahogy az ember biztosítja a lakását, autóját üzlethelyiségét az anyagi károk ellen, ugyanígy érdemes biztosítást kötni az embernek a legfontosabbra: saját magára, ha vele történik valami nem várt, komoly anyagi kiadással vagy a munkaképesség elvesztésével járó esemény. Ilyen lehet egy haláleset, rokkantság, kórházi ápolás, rákos megbetegedés, infarktus, stb.

Kinek van szüksége kockázati életbiztosításra?

Ez különösen akkor nagyon fontos, ha valaki családfenntartó, a gyerekeiről vagy az idős szüleiről is az ő bevételéből kell gondoskodni. Egy váratlan haláleset, de akár súlyos sérülés is romba döntheti a család pénzügyi életét. Ez ellen nyújt védelmet vagy enyhítheti a kieső jövedelmet egy kockázati életbiztosítás.

A kiszámoló csoportos életbiztosítás akár 60 millió forintot fizet, ha a biztosított akár balesetben, akár betegségben meghal. Szintén hasonló összeget fizet baleseti rokkantság esetén, de választható olyan csomag is, ami fizet rák, infarktus táppénz, kórházi ápolás esetén is.

Egy 40 millió forintos életbiztosítás már havi 6.040 Ft-tól, egy 60 milliós életbiztosítás már havi 10.250 forinttól elérhető egyéb költségek nélkül. (A 300 forintos havi egyesületi támogatás a költségekre már benne van ebben az árban.)

Fontos kiemelni a félreértés elkerülése végett, a kockázati életbiztosítás nem „pénzgyűjtögetős” biztosítás, itt csak akkor van kifizetés, ha a biztosítás futamideje alatt valamilyen olyan kár következik be, amire szól a biztosítás. Amennyiben a futamidő alatt nem volt káresemény, a biztosítás kifizetés nélkül megszűnik. (Hasonlóan bármilyen másik vagyonbiztosításhoz, például egy lakásbiztosításhoz.)

Mi az a csoportos kockázati életbiztosítás?

A biztosítók nem egy-egy emberrel kötnek szerződést, hanem egy nagyobb csoporttal, egy cég munkavállalóira vagy az egyesület tagjaira. Mivel sokkal kisebb így a biztosító költsége, lényegesen olcsóbb díjakat lehet elérni. A nagy létszám miatt a biztosító egy-egy tag életkorával sem foglalkozik, hanem egy átlagos biztosítási díjat számol ki mindenkire.

További információk a Gyakori kérdések menüpont alatt. Kérjük olvassa el figyelmesen az ott leírtakat.

Bárki beléphet?

Az, aki elfogadja az egyesület alapelveit és pártoló tagként belép az egyesületbe, köthet biztosítást, ha még belépésnél nem múlt el 55 éves és 60 éves korában ki kell lépnie a biztosításból.

Fontos megjegyezni, hogy a biztosítók elbírálják a belépők egészségügyi állapotát, így akár meg is tagadhatják a biztosítás megkötését. Erről bővebben a belépés menete menüpont alatt.

Hogyan lehet belépni?

A belépés menete egyszerű, csak három postai levelet kell írni, egyet az egyesületnek, majd miután az egyesülettől kapott tagsági számot, egy-egy postai levelet a két biztosítónak, illetve meg kell adni egy online kérdőívben az elérhetőségi adatokat.

Ennyi az egész. Miután a biztosítók elfogadták a jelentkezést, a további információt e-mailben megkapja.

Bővebben erről itt.

Milyen választható csomagok vannak?

Mindkét biztosítónál öt, illetve négy csomag közül választhat a saját szükségeinek megfelelően.

Erről itt talál további információt.

Hol tudom ellenőrizni a biztosításomat?

Erre és a hasonló kérdésekre az alábbi menüpontban talál választ:

Kérdések és válaszok itt.

Elérhető dokumentumok:

Letölthető dokumentumok itt.

2 hozzászólás

  • Gabriella

    Ha valaki kulfoldi allando lakcimmel rendelkezik, (van Magyarorszagon tartozkodasi cime es bankszamlaja is), nyilvanvaloan haziorvos kulfoldon van, az Uniqa-s formanyomtatvanyra a Lakcimhez mehet kulfoldi cim es magyar ertesitesi, vagy csak a magyar ertesitesi cim? Tovabba haziorvoshoz menjen a kulfoldi haziorvos neve es cime, vagy csak annyi, hogy „kulfold”. Koszonom!

    • kiszamolomiklos

      Külföldi cím ne legyen, külföldi háziorvos talán mehet.